Kalendarium 2013 rok

Zespół Tańca Irlandzkiego GALWAY w Pradze 25-26.05.2013
Praga 25-26 maj 2013

Trzeci raz zespół GALWAY wziął udział w międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego PRAGUE FEIS 2013.

 Aktualności Będzińskie  nr 6/2013 tak opisały udział w praskich zawodach ekipy GALWAY.

Ponad 400 tancerzy tańca irlandzkiego z 27 szkół z całej Europy w dniach 25 i 26 maja rywalizowało ze sobą w stolicy Czech podczas Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego Prague Feis 2013. Wśród startujących znaleźli się także reprezentanci będzińskiego zespołu Galway, którzy wystartowali w konkurencjach drużynowych oraz solowych.

Czworo tancerzy z zespołu tańca irlandzkiego Galway trenującego w Ośrodku Kultury w Będzinie wystąpiło w Pradze z ramienia szkoły tańca irlandzkiego Sweeney McAvinchey Poland, w której nauczycielami są Shane McAvinchey TCRG (certyfikowany nauczyciel) oraz Mary Sweeney ADCRG (certyfikowany sędzia). Marzena Bojdylla, Karol Malinowski, Sara Gumułka i Daria Radoszewska na scenie zaprezentowali tańce drużynowe, tańczone w parze oraz w cztery osoby oraz tańce solowe na poziomach od beginner, poprzez primary, po intermediate, który jest przedostatnim poziomem zaawansowania przed mistrzowską kategorią open. Część wyników pozwoliła tancerzom z Galway na awans do wyższej kategorii tanecznej.

Warto podkreślić, że dla Sary i Darii były to pierwsze zawody w tańcu irlandzkim. Dziewczyny, które są w zespole najkrócej stażem nie zawiodły swoich koleżanek i kolegów i również triumfowały w wybranych przez siebie konkurencjach. – Sara i Daria tańczą z nami od połowy ubiegłego roku. Robią ogromne postępy w krótkim czasie i szybko doganiają poziomem tanecznym swoich nieco bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Dziewczyny były nieco zestresowane przed swoim debiutem na zawodach, ale mamy nadzieję, że nasze rady i wsparcie na treningach dodało im otuchy – mówi Iwona Polak, kierowniczka zespołu Galway.

Po raz kolejny tancerze wrócili z naręczem trofeów. Łącznie w konkurencjach solowych i drużynowych w czteroosobowym składzie zdobyli 16 medali i dwa puchary. Każda z tancerek może również cieszyć się awansem do wyższej kategorii tanecznej.

Zespół Galway stworzył  film instruktażowy, jak tańczyć polkę .
ZAPRASZAMY!

 http://youtu.be/4u3EsGBBqbY .

Udział tancerzy z zespołu Galway w zawodach Prague Feis 2013 był dofinansowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej z Poznania.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych!


O Fundacji  |  Statut  |  Aktualności  |  Kalendarium imprez  |  Linki irlandzkie  Fundacja poleca  |  Kontakt  |                               |  English version