"Podróż na szmaragdową wyspę" Galeria Anastazego,
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, 24 luty - 21 marzec 2020

 

 

 

„Podróż na Szmaragdową Wyspę”

Galeria Atanazego, Biblioteka Raczyńskich, Poznań

24 luty – 21 marca 2020

„Podróż na Szmaragdową Wyspę” to nowa autorska wystawa Fundacji, której wernisaż odbył się w Galerii Atanazego Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu 24 lutego 2020. Wystawa składająca się z 18 plansz, prezentuje miejsca związane z irlandzkimi pisarzami, poetami, ale także legendami i baśniami rodem z Zielonej Wyspy. Wszystkie fotografie wykorzystane na wystawie pochodzą ze zbiorów Fundacji Kultury Irlandzkiej i są świadectwem wielokrotnych podróży po Irlandii. W gablotach znalazły się publikacje, pamiątki i zdjęcia. Fundacja przygotowała program wydarzeń towarzyszących wystawie.

 

 

 

Wystawa otwarta została przez Wicekonsula Honorowego Irlandii Krzysztofa Schramma, który przybliżył miejsca związane z poetami, pisarzami i legendami.

2 i 3 marca w Galerii Atanazego odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży. W czasie zajęć zatytułowanych „Pionkiem po Irlandii” uczestnicy tworzyli własne gry planszowe z Irlandią w roli głównej. Zadaniem było zaprojektować je tak by znalazło się w nich jak najwięcej elementów związanych z wystawą. 

   

 

9 marca, Fundacja zorganizowała spotkanie z twórczością irlandzkich laureatów literackiej Nagrody Nobla. W czasie spotkania: „W świecie irlandzkich noblistów” zaprezentowane zostały sylwetki W.B. Yeatsa, Georga Bernarda Shaw, Samuela Becketta i Seamusa Heaneya. Fragmenty prozy i wiersze noblistów zaprezentował aktor Teatru Nowego pan Michał Kocurek. 

 

 

   
   
   
   

O Fundacji  |  Statut  |  Aktualności  |  Kalendarium imprez  |  Linki irlandzkie  Fundacja poleca  |  Kontakt  |                               |  English version